"Furta"

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2009-10-01 19:27:40

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

w każdym bądź razie chodziło nam o to samo.
Modlitwa jest tu najważniejsza.
Bez modlitwy ani rusz.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#22 2009-10-03 13:21:20

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Amen !


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#23 2009-10-05 12:28:14

Elcia

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Mam przyjaciela Kapłana który jest obecnie na misjach w Afryce. Poznaliśmy się jakieś 5 lat temu jak był jeszcze klerykiem. I dzisiaj ze szczerego serca mogę powiedzieć, że bardzo go kocham jak brata. Ale mam również przyjaciela który jest klerykiem i nie mogę powiedzieć, że jestem pewna tego co do siebie czujemy. Z mojej stromy to jest przyjaźń, jak on twierdzi z jego strony również. Ale trzeba jednak uważać, żeby ta wielka przyjaźń nie przerodziła się w coś innego

 

#24 2011-12-24 11:42:36

kucje

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

A co jeśli jest to dobra znajomość, następnie z jednej ze stron staje sie czyms wiecej i nagle ze strony duchownej, hmmm.. nie ma juz tego kontaktu?  zaczyna omijac rozmow przy osobach trzecich, lecz face to face jest ok  ?

 

#25 2011-12-24 12:00:04

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Jeśli ze strony osoby duchownej znajomosc staje się czymś więcej-przyjaźnią? czy tym,że w Nim zaczyna zradzac się uczucie? Jeśli to drugie wtedy pozostaje modlitwa. I szczera rozmowa. Nawet zerwanie ze sobą kontaktu. Byc może to bardzo trudne,ale chyba jednak najlepsze rozwiązanie z tej sytuacji.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#26 2011-12-24 12:07:29

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Z jednej ze stron staje się czymś więcej... Teraz pytanie: z której? A może lepiej zapytać wprost osoby, która unika? I u niej szukać wyjaśnień?


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#27 2011-12-24 12:20:28

A-psik

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

sanderka1000 napisał:

A może lepiej zapytać wprost osoby, która unika? I u niej szukać wyjaśnień?

zawsze to powtarzam, często mamy tendencję do dopowiadania sobie i błędnego odczytywania sygnałów płynących od drugiej strony

 

#28 2011-12-24 15:09:15

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

sanderka1000 napisał:

Z jednej ze stron staje się czymś więcej... Teraz pytanie: z której? A może lepiej zapytać wprost osoby, która unika? I u niej szukać wyjaśnień?

Tak dlatego jestem za szczerą rozmową.
Ale jeśli jednak dana osoba czuje coś więcej to należy odpowiedziec też samemu sobie,co z tej sytuacji jest lepsze-kontakt dalszy z taką osobą i krążące w głowie myśli stale,że tamta osoba coś czuję,czy mimo wszystko zerwanie ze sobą kontaktu nawet.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#29 2011-12-24 15:15:01

kucje

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

ze strony dziewczyny staje sie byc czyms wiecej.. a duchownej ? sama nie wiem, czuje ze moze w jakims stopniu tez. Zapytac w prost ? a jesli to bardzo trudne ? za tym idzie strach ze starci sie ta osobe.. zerwanie kontaktu to chyba najgorsze co moze byc w tym przypadku...

 

#30 2011-12-24 15:30:41

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Kucje, w takim przypadku zerwanie kontaktu to najlepsze rozwiązanie. Z Panem Bogiem się nie rywalizuje. Bo jest się na z góry przegranej pozycji.

Jeżeli to jest wszystko takie niby, chyba, być może to lepiej to wyjaśnić. Może nie zapytać wprost: "wiesz, bo widzę, że czujesz do mnie coś więcej, kochasz mnie?" ale chyba coś bardziej na zasadzie: "widzę, że nasze relacje wyglądają nieco inaczej. Czym to jest spowodowane?" Z doświadczenia wiem, że sprawy niewyjaśnione prowadzą do wielu konfliktów, sprzeczek itp., więc najlepiej problemy rozwiązywać od razu, nawet jeśli to trudne. Ale przede wszystkim w centrum postawić Chrystusa to On jest Światłością i niech to On rozświetli całą tę sytuację.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#31 2011-12-24 15:53:19

kucje

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

może i  masz racje. Ale to bardzo trudne, kiedys normalnie gadalismy.. teraz nie mozna nazwac tego normalnoscia, znaczy jak jestesmy sami to jest ok. Tylko po takiej rozmowie jak spojrzec pozniej tej osobie w oczy, keidy sie ja widzi prawie codziennie ?

 

#32 2011-12-24 19:20:52

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Jeszcze jednym rozwiązaniem jest może rozmowa ze znajomym kapłanem na ten temat?
Unikac spotkac z tą osobą,unikac rozmów. Przede wszystkim modlic się.

Ostatnio edytowany przez Veronika (2011-12-24 19:23:37)


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

#33 2011-12-24 22:21:16

kucje

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

nie mam innego znajomego kapłana z którym można tak pogadać. Kazdy mowi: unikac tego , tamtego, ale nie potrafię a modle sie codziennie ..

 

#34 2011-12-24 22:22:30

kucje

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

czy jesli on zaczal mnie pierwszy unikac, to moze znaczyc ze mogl sie domyslec mojego uczucia, czy tez cos poczul . ? jak moge to rozumiec?

 

#35 2011-12-24 22:48:31

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Dwuznacznie, jak napisałaś. Ale nigdy się nie dowiesz, dopóki nie spytasz.


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#36 2011-12-24 22:56:52

A-psik

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Wiesz, nikt tu z obecnych nie siedzi w głowie owego kapłana...bardzo możliwe, że dostrzegł, iż Wasza relacja zaczyna się zmieniać, iść w niewłaściwym kierunku...może zauważył wzrost Twojego zaangażowania i tych "może" może być wiele. Nikt nie da Ci recepty jak winnaś postąpić w tej sytuacji- pamiętaj tylko jedno on jest..."zajęty".

 

#37 2011-12-25 09:44:10

 Ela G.

żona i matka 3 córek

11442361
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 188
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

przyjazn moze taka i istnieje ale nie kazdy moze ja "miec". nie kazdy moze znalesc w Kaplanie przyjaciela bo sie okazuje ze nawet nie jest tego wart.

o milostkach zwgledem ksiezy to juz nie wspomne. jak co stylko sie dokapuja unikaja jak ognia gadaja potem od niechcenia.

i wielka przyjaz zamienia sie w jeszcze wieksze rozczarowanie.

a z ksiedzem to najlepiej jak juz chce sie o czyms pogadac to przy konfesjonale jak to "tradycja" i przyzwoitosc nakazuje

Ostatnio edytowany przez Ela G. (2011-12-25 09:49:32)


Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

Offline

 

#38 2011-12-25 10:13:03

A-psik

Gość

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Ela G. napisał:

o milostkach zwgledem ksiezy to juz nie wspomne. jak co stylko sie dokapuja unikaja jak ognia gadaja potem od niechcenia.

i wielka przyjaz zamienia sie w jeszcze wieksze rozczarowanie.

a nie pomyślałaś, że ksiądz/zakonnik to też człowiek i czasami tak po ludzku jest bezradny wobec miłostek młodych dziewic i dochodzi do wniosku, że unikanie jest lepszym wyjściem niż spotykanie i podsycanie nadziei na coś więcej w zauroczonej...

 

#39 2011-12-25 10:43:40

 sanderka1000

s. Maksymilla

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 1373
Punktów :   10 
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Ela G. napisał:

a z ksiedzem to najlepiej jak juz chce sie o czyms pogadac to przy konfesjonale jak to "tradycja" i przyzwoitosc nakazuje

Przyzwoitość? A co jest nieprzyzwoitego w takiej normalnej rozmowie? Rozmawiałam nie raz i z niejednym kapłan i jakoś nie uważam, żeby było w tym coś nieprzyzwoitego...


Bo On jest dobry, bardzo dobry...

Offline

 

#40 2011-12-25 11:36:47

 Veronika

Opiekun medyczny

5321338
Skąd: Poznań.
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 317
Punktów :   
WWW

Re: dziewczyna a osoba duchowna

Słuchaj nawet jeśli to są jakieś Twoje miłostki. Zostaw to Bogu, Odpowiedż sobie,kto jest dla Ciebie ważniejszy Bóg czy kapłan. Pomódl się.  Wiadomo,że zerwanie ze sobą kontaktu to ból. Ale czas leczy rany.
A sądzisz,że co ten kapłan by mógł zrobic jak się dowie tak prosto w oczy,że czujesz do Niego coś więcej?
Pamiętaj,że On już wybrał swoją drogę.


Twoje słowo, uczy mnie,
Twoje słowo, chroni mnie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
parasol ogrodowy dentysta dziecięcy