"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#101 2009-02-22 18:46:49

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

22 lutego    Rocznica objawienia obrazu

22 lutego. Wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach.
Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią,
ale i radością wielką. Po chwili powiedział mi Jezus: Wymaluj obraz według rysunku,
który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw
w kaplicy waszej i na całym świecie(Dz. 47).



To dzień szczególny

 

#102 2009-02-23 15:08:57

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

23 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania Mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków (Dz. 742).

 

#103 2009-02-24 14:47:23

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

24 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

O Boże mój, nadziejo moja jedyna, w Tobie położyłam ufność całą i wiem,
że nie będę zawiedziona (Dz. 318).

 

#104 2009-02-25 09:44:30

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

25 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Choć droga tak strasznie najeżona kolcami, nie lękam się iść naprzód;
choć mnie grad prześladowań okryje, choć przyjaciele odstąpią, choć wszystko się sprzysięże przeciw mnie i choć się horyzont zaciemni, choć burza szaleć zacznie i poczuję, że jestem sama jedna i muszę stawić czoło wszystkiemu – wtenczas z całym spokojem ufam miłosierdziu Twemu, o Boże mój, i nie będzie zawiedziona nadzieja moja (Dz. 1195).

 

#105 2009-02-27 13:20:58

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

27 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Często żyłam nadzieją przeciw nadziei i posunęłam swoją nadzieję do zupełnego zaufania Bogu. Niech się stanie ze mną to, co postanowił od wieków (Dz. 386).

 

#106 2009-02-28 10:40:14

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

28 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Niech żadna dusza nie wątpi, chociażby była najnędzniejsza, póki żyje – każda może się stać wielką świętą, bo wielka jest moc łaski Bożej. Od nas zależy tylko nie stawiać oporu działaniu Bożemu (Dz. 283)

 

#107 2009-03-01 16:03:05

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

1 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Jak wody spływają z gór na doliny, tak też i łaski Boże spływają tylko na dusze pokorne (Dz. 55).

 

#108 2009-03-02 14:28:46

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

2 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Jezu, Ty jesteś takim malutkim, a ja wiem, że Ty jesteś mój Stwórca i Pan.
A Jezus mi odpowiedział: Jestem, a dlatego obcuję z tobą jako dziecię,
aby cię nauczyć pokory i prostoty (Dz. 184).

 

#109 2009-03-03 09:49:18

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

3 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Jezus dał mi poznać głębię swojej cichości i pokory, i dał mi zrozumieć,
że wyraźnie tego ode mnie żąda. Uczułam Boskie spojrzenie w duszę swoją, które napełniło mnie niepojętą miłością, ale zrozumiałam, że Pan patrzył się z miłością na cnoty i heroiczne wysiłki moje, i poznałam, że to Boga ściąga do serca mojego. Dlatego zrozumiałam, że nie wystarcza, bym się starała tylko o cnoty zwykłe, ale staram się ćwiczyć w cnotach heroicznych (Dz. 758).

 

#110 2009-03-04 09:42:29

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

4 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Kto chce się nauczyć prawdziwej pokory, niech rozważa mękę Jezusa. Kiedy rozważam mękę Jezusa, to mi przychodzi jasne pojęcie wielu rzeczy, których przedtem zrozumieć nie mogłam. Ja chcę być podobna do Ciebie, Jezu, do Ciebie ukrzyżowanego, umęczonego, upokorzonego. Jezu, odbij na duszy i sercu moim swoją pokorę (Dz. 267).

 

#111 2009-03-05 20:04:06

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

5 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

O, jak piękna dusza pokorna; z jej serca wznosi się jak z kadzielnicy woń wszelka
i nader miła, i przebija obłoki, i dosięga Boga samego, i napełnia radością Jego Najświętsze Serce. Takiej duszy Bóg niczego nie odmawia; taka dusza jest wszechwładna, ona wpływa na losy świata całego; taką duszę Bóg wywyższa aż do tronu swego, a im ona więcej się uniża, tym Bóg więcej się ku niej skłania, ściga ją swymi łaskami i towarzyszy jej w każdym momencie swą wszechmocą. Taka dusza jest najgłębiej z Bogiem zjednoczona (Dz. 1306).

 

#112 2009-03-06 16:40:30

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

6 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Zaraz po nowicjacie zaczęłam ćwiczyć się szczególnie w pokorze, a więc nie wystarczyły mi same upokorzenia, które Bóg dopuszczał na mnie, ale sama ich szukała
i w nadmiernej gorliwości przedstawiłam się nieraz przełożonym taką, jaką w rzeczywistości nie byłam, i o takich nędzach pojęcia nawet nie miałam. Jednak po niedługim czasie Jezus dał mi poznać, że pokora jest tylko prawdą (Dz. 1503).

 

#113 2009-03-07 11:59:40

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

7 marca Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Nigdy się przed nikim nie płaszczę. Nie znoszę pochlebstw, a pokora jest tylko prawdą, nie ma w prawdziwej pokorze płaszczenia się (Dz. 1502).

 

#114 2009-03-08 11:32:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

8 marca Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Bez pokory nie możemy się podobać Bogu. Ćwicz się w trzecim stopniu pokory:
to jest nie tylko się nie tłumaczyć i uniewinniać, jak nam coś zarzucają, ale cieszyć się
z upokorzenia (Dz. 270).

 

#115 2009-03-09 18:37:08

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

9 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Upokorzenie to pokarm codzienny. Rozumiem, że oblubienica przybiera wszystko,
co się tyczy jej Oblubieńca, a więc szata zelżywości Jego musi okryć i mnie. W chwilach, kiedy bardzo cierpię, staram się milczeć, ponieważ nie dowierzam językowi, który w takich chwilach jest skłonny do mówienia o sobie (Dz. 92).

 

#116 2009-03-10 19:10:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

10 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Wiem dobrze, czym jestem sama z siebie, dlatego Jezus odsłonił oczom duszy mojej całą przepaść nędzy, jaką jestem, a przez to rozumiem dobrze, że cokolwiek w duszy mojej jest dobrego, jest to tylko łaska Jego święta. To poznanie nędzy mojej daje mi zarazem poznać przepaść miłosierdzia Twojego. W życiu swoim wewnętrznym patrzę jednym okiem w przepaść swej nędzy i nikczemności, jaką jestem, a drugim okiem patrzę w przepaść miłosierdzia Twego, Boże (Dz. 56).

 

#117 2009-03-11 09:58:21

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Życie moje nie jest monotonne i szare, ale jest urozmaicone jako ogród wonnymi kwiatami, że nie wiem wreszcie, który wpierw kwiat zerwać: czy lilię cierpień, czy różę miłości bliźniego, czy fiołek pokory. (…) To wielka rzecz umieć wykorzystać chwilę obecną (Dz. 296).

 

#118 2009-03-12 14:56:58

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Choć wielkim jesteś, Panie, to jednak dajesz się zwyciężyć duszy uniżonej i głęboko pokornej. O pokoro, najdroższa cnoto, jak mało dusz cię posiada. Widzę wszędzie tylko pozór tej cnoty, ale samej cnoty nie widzę (Dz. 1436).

 

#119 2009-03-13 12:09:04

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

O dobry Jezu, dziękuję Ci za tę wielką łaskę, to jest, że dajesz mi poznać, czym jestem sama z siebie – nędzą i grzechem, niczym więcej; jedno tylko mogę sama z siebie, to jest obrażać Ciebie, o Boże mój, bo nędza nic więcej uczynić sama z siebie nie może, prócz obrażania Ciebie, o Dobroci nieskończona (Dz. 363).

 

#120 2009-03-14 09:59:45

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 marca    Pokora, grzech, skrucha, sakrament pojednania

Na zawsze wiedz o tym, że tylko grzech ciężki wypędza Mnie z duszy, a nic więcej(Dz. 1181).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania warszawa Szamba betonowe Kalety https://lukaszsurma.pl/ https://andragog.edu.pl/ https://archkasprzak.pl/