"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#81 2009-02-02 13:29:43

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

2 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Często proszę Pana Jezusa o rozum oświecony wiarą. Wyrażam to Panu w tych słowach: Jezu, daj mi rozum, i wielki rozum, jedynie na to, abym Ciebie lepiej poznała,
bo im Cię lepiej poznam, tym Cię goręcej ukocham (Dz. 1474).

 

#82 2009-02-03 12:27:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

3 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Pragnę żyć duchem wiary, przyjmuję wszystko, co mnie spotka, że mi to podaje miłująca wola Boża, która szczerze pragnie mojego szczęścia, a więc przyjmę wszystko, co mi Bóg ześle, z poddaniem i wdzięcznością, nie zważając na głos natury ani podszepty miłości własnej (Dz. 1549).

 

#83 2009-02-04 11:23:24

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

4 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Gorąco proszę Pana, aby raczył wzmacniać wiarę moją, bym w życiu codziennym
i szarym nie kierowała się usposobieniem ludzkim, ale duchem. O, jak wszystko ciągnie człowieka do ziemi, ale wiara żywa utrzymuje duszę w wyższych sferach, a miłości własnej przeznacza miejsce dla niej właściwe – to jest ostatnie (Dz. 210).

 

#84 2009-02-05 12:16:12

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

5 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

O życie szare i monotonne, ile w tobie skarbów. Żadna godzina nie jest podobna
do siebie, a więc szarzyzna i monotonia znikają, kiedy patrzę na wszystko okiem wiary.
Łaska, która jest dla mnie w tej godzinie, nie powtórzy się w godzinie drugiej.
Będzie mi dana w godzinie drugiej, ale już nie ta sama. Czas przechodzi, a nigdy nie wraca.
Co w sobie zawiera, nie zmieni się nigdy; pieczętuje pieczęcią na wieki (Dz. 62).

 

#85 2009-02-06 10:52:19

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

6 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Dni pracy i szarzyzny, wcale nie jesteście mi tak szare, bo każdy moment przynosi mi nowe łaski i możność czynienia dobrze (Dz. 245).

Ten cytat mnie urzekł

 

#86 2009-02-07 11:29:23

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

7 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Przed ważniejszą czynnością na chwilę zastanowię się, jaki ona ma związek z życiem wiecznym, co jest powodem głównym w jej przedsięwzięciu: czy chwała Boża, czy jakieś dobro duszy własnej, czy dobro innych dusz. Jeżeli serce mi powie: tak, wtenczas będę nieugięta w wykonaniu danej czynności, nie zważając na żadne przeszkody ani ofiary; nie dam się odstraszyć od powziętego zamiaru, wystarcza mi, że poznam, że jest miły Bogu.
A przeciwnie, jeżeli poznam, że dane czynności nie mają nic wspólnego z powyższym wyrażeniem, będę się starała podnieść je do sfer wyższych przez dobrą intencję. A jeżeli poznam, że coś wypływa z miłości własnej – przekreślam ją w samym zaczątku (Dz. 1549).

 

#87 2009-02-08 11:26:00

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

8 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Jezu, dajesz mi poznać i rozumieć, na czym polega wielkość duszy: nie na czynach wielkich, ale na wielkiej miłości. Miłość ma wartość i ona nadaje wielkość czynom naszym; chociaż uczynki nasze są drobne i pospolite same z siebie, to wskutek miłości stają się wielkie i potężne przed Bogiem – wskutek miłości (Dz. 889).

 

#88 2009-02-09 15:40:50

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

9 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

O Piękności niestworzona, kto Ciebie raz pozna, ten nic innego kochać nie może. Czuję otchłań swej duszy bezdenną i nic jej nie wyrówna, jeno Bóg sam. Czuję, że tonę w Nim jako jedno ziarenko piasku w bezdennym oceanie (Dz. 343).

 

#89 2009-02-10 14:07:41

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

mhm...  wczorajszy tekst... jest... cudny

10 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Stają wobec siebie dwie miłości: Stwórca i stworzenie; jedna kropelka chce się mierzyć z oceanem. W pierwszej chwili kropla chciałaby w sobie zamknąć ten ocean niepojęty, ale w tej samej chwili poznaje, że jest jedną kropelką i wtenczas zostaje zwyciężona, przechodzi cała w Boga – jak kropla w ocean... (Dz. 702).

 

#90 2009-02-11 00:14:47

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

11 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Nie masz większej radości nad miłość Boga. Już tu na ziemi możemy kosztować szczęścia niebian przez ścisłą łączność z Bogiem – dziwną i nieraz dla nas niepojętą.
Można mieć tę samą łaskę przez prostą wierność duszy (Dz. 507).

 

#91 2009-02-12 14:53:57

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Dał mi Bóg poznać, na czym polega prawdziwa miłość i udzielił mi światła,
jak ją okazać Bogu w praktyce. Prawdziwa miłość Boga zależy na wypełnieniu woli Bożej. Ażeby okazać miłość Bogu w czynie, trzeba ażeby wszystkie uczynki nasze,
chociażby były najmniejsze, (…) płynęły z miłości dla Boga(Dz. 279).

 

#92 2009-02-13 12:47:02

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Znalazłam przeznaczenie swoje w chwili, w której utonęła dusza moja w Tobie;
w jedynym przedmiocie miłości mojej. Niczym jest wszystko w porównaniu z Tobą. Cierpienia, przeciwności, upokorzenia, niepowodzenia, posądzania, jakie mnie spotykają,
są drzazgami, które rozpalają miłość moją ku Tobie, Jezu (Dz. 57).
piękne słowa...ja tez znalazłam swoje przeznaczenie

 

#93 2009-02-14 11:50:00

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego się dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu. Miłość Boża czyni duszę swobodną – jest jak królowa, nie zna niewolniczego przymusu, do wszystkiego zabiera się z wielką swobodą duszy, gdyż miłość, która mieszka
w niej, jest pobudką do czynu. Wszystko, co ją otacza, daje jej poznać, że tylko Bóg sam jest godzien jej miłości (Dz. 890).

 

#94 2009-02-15 17:25:10

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

15 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Dusza, rozmiłowana w Bogu i w Nim zatopiona, idzie do obowiązku z tym samym usposobieniem jak do Komunii świętej i najprostszą czynność wykonuje z wielką starannością, pod miłosnym spojrzeniem Boga; nie miesza się, gdy rzecz jaka okaże się po czasie mniej udana, ona jest spokojna, bo w chwili działania zrobiła, co było w jej mocy. Kiedy się zdarza, że ją opuszcza żywa obecność Boża, którą prawie się ustawicznie cieszy,
to ona wtenczas stara się żyć wiarą żywą (Dz. 890).

 

#95 2009-02-16 17:47:05

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Miłość nie polega na słowach ani na uczuciach, ale na czynie. Jest to akt woli,
jest to dar, czyli darowanie (Dz. 392).

 

#96 2009-02-17 09:58:39

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Miłość czysta zdolna jest do czynów wielkich i nie łamią jej trudności ani przeciwności. Jak miłość [jest] mocna [mimo] wielkich trudności – tak też jest wytrwała
w szarym, codziennym, żmudnym życiu. Ona wie, że by się Bogu przypodobać, jednego potrzeba, to jest, aby najdrobniejsze rzeczy czynić z wielkiej miłości – miłość i zawsze miłość (Dz. 140).

 

#97 2009-02-18 09:28:23

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Wielka miłość rzeczy małe umie zamieniać na rzeczy wielkie i tylko miłość nadaje czynom naszym wartość (Dz. 302).

 

#98 2009-02-19 14:18:55

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

19 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Jak chorobę mierzy się termometrem, a silna gorączka mówi nam o wielkości choroby, tak w życiu duchownym cierpienie jest termometrem, który mierzy miłość Bożą
w duszy (Dz. 774).

 

#99 2009-02-20 17:27:54

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

20 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Miłość wypędza z duszy bojaźń. Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono
o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość, a Duch Jego – jest spokój. I widzę teraz, że czyny moje, które wypłynęły z miłości, doskonalsze są niż czyny, które spełniam z bojaźni (Dz. 589).

 

#100 2009-02-21 13:03:28

Caritas

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

21 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Czuję, że nic mnie nie odłączy od Pana, ani niebo, ani ziemia, ani teraźniejszość, ani przyszłość, wszystko się odmienić może, ale miłość nigdy, nigdy, ona zawsze ta sama. On, mocarz nieśmiertelny, daje mi poznać swą wolę, abym Go szczególnie miłowała, i sam wlewa w duszę moją zdolność do takiej miłości, jak pragnie, bym Go kochała. Pogrążam się coraz więcej w Nim i nie lękam się niczego (Dz. 947).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl