"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

#61 2009-01-12 11:53:33

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

12 stycznia    Miłosierdzie Boże

Ujrzałam Jezusa umęczonego, w ciernie ukoronowanego, a w ręku trzymał kawałek trzciny. Milczał Jezus, a żołdacy uwijali się na wyścigi, aby Go męczyć. Jezus nic nie mówił, tylko się spojrzał na mnie; w tym spojrzeniu wyczułam tak straszną mękę Jego, że my nie mamy nawet pojęcia, co ucierpiał Jezus dla nas przed ukrzyżowaniem. (…) W męce Jego widzę całe morze miłosierdzia (Dz. 948).

 

#62 2009-01-13 13:42:22

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

13 stycznia    Miłosierdzie Boże

Rozważałam, jak wiele Bóg wycierpiał i jak wielką nam okazał miłość, a my nie wierzymy, że Bóg nas tak miłuje. O Jezu, kto to zrozumie? Co za boleść dla naszego Zbawcy
i czym nas przekona o swej miłości, jeżeli śmierć sama nas przekonać nie może? (Dz. 319).

 

#63 2009-01-14 18:57:38

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

14 stycznia    Miłosierdzie Boże

Serce mi drży z radości, widząc, jak Bóg jest dobry dla nas ludzi, tak nędznych
i niewdzięcznych, a jako dowód swej miłości daje nam niepojęty dar, to jest sam siebie
w Osobie Syna swego. Tej tajemnicy miłości nie wyczerpiemy przez wieczność całą.
O ludzkości, czemuż tak mało myślisz o tym, że Bóg jest prawdziwie pośród nas? (Dz. 1584).

 

#64 2009-01-15 16:44:15

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

15 stycznia    Miłosierdzie Boże

O Boże mój, nawet w karach, którymi dotykasz ziemię, widzę przepaść miłosierdzia Twojego, bo karząc nas tu na ziemi, uwalniasz nas od kary wiecznej. Ciesz się, wszelkie stworzenie, ponieważ ty jesteś bliższe Bogu w Jego nieskończonym miłosierdziu
niżeli niemowlę w sercu matki (Dz. 423).

 

#65 2009-01-16 13:43:53

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

16 stycznia    Miłosierdzie Boże

Kiedy przechodzimy historię ludzkości, widzimy na każdym kroku tę wielką dobroć Bożą. Wszystkie przymioty Boga, takie jak: wszechmoc, mądrość, starają się nam odsłonić ten jeden największy przymiot, to jest dobroć Boga. Dobroć Boża jest największym przymiotem Boga. Wiele dusz dążących do doskonałości jednak nie zna tej wielkiej dobroci Boga (Dz. 458).

 

#66 2009-01-17 11:25:46

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

17 stycznia    Miłosierdzie Boże

Miłosierdzie jest kwiatem miłości; Bóg jest miłością, a miłosierdzie jest Jego czynem, w miłości się poczyna, w miłosierdziu się przejawia. Na co spojrzę, wszystko mi mówi o Jego miłosierdziu, nawet sama sprawiedliwość Boża mówi mi o Jego niezgłębionym miłosierdziu, bo sprawiedliwość wypływa z miłości (Dz. 651).

 

#67 2009-01-18 12:02:00

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

18 stycznia    Miłosierdzie Boże

Raduje się Serce Moje tym tytułem miłosierdzia. Powiedz, że miłosierdzie jest największym przymiotem Boga. Wszystkie dzieła rąk Moich są ukoronowane miłosierdziem (Dz. 300–301).

 

#68 2009-01-19 13:37:41

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

19 stycznia    Miłosierdzie Boże

Poznałam Cię, o Boże, jako źródło miłosierdzia, którym ożywia się i karmi wszelka dusza. O, jak wielkie jest miłosierdzie Pańskie, ponad wszystkie przymioty Jego;
miłosierdzie jest największym przymiotem Boga, wszystko, co mnie otacza,
o tym mi mówi (Dz. 611).

 

#69 2009-01-20 15:38:27

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

20 stycznia    Miłosierdzie Boże

Udzielił mi Pan poznania łask, którymi mnie nieustannie obsypuje. Światło to przeniknęło mnie do głębi i zrozumiałam te niepojęte względy Boże. (…) Jako dziecko czułam, że wszystko, co posiada Ojciec niebieski, moim jest. Sam mnie podniósł z ziemi aż do Serca swego; czułam,
że wszystko, co istnieje, jest w sposób wyłączny moim, a ja nie miałam do tego wszystkiego żadnych pragnień, bo mi wystarcza Bóg sam (Dz. 1279).

 

#70 2009-01-21 10:43:07

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

21 stycznia    Miłosierdzie Boże

Czuję w swej duszy otchłań niezgłębioną, którą wypełnia tylko Bóg; rozpływam się
w Nim jako jedna kropla w oceanie; zniżył się Pan do nędzy mojej jako promień słońca do ziemi pustej i skalistej, a jednak pod wpływem Jego promieni okryła się dusza moja zielenią, kwieciem
i owocami, i stała się ogrodem pięknym dla Jego odpocznienia (Dz. 605).

Na razie jakoś nie ominęłam żadnego dnia i udaje mi się wstawiac na bieżąco

 

#71 2009-01-22 13:01:06

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

22 stycznia    Miłosierdzie Boże

Dał mi Pan poznać całe morze i przepaść niezgłębionego miłosierdzia swego.
O, gdyby to dusze zrozumieć chciały, jak bardzo ich Bóg miłuje! Wszystkie porównania, chociażby najczulsze i najsilniejsze, są tylko bladym cieniem w porównaniu z rzeczywistością (Dz. 1073).

 

#72 2009-01-23 10:41:14

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

23 stycznia    Miłosierdzie Boże

Im więcej poznaję Boga, tym więcej się cieszę, że takim On jest. I cieszę się niezmiernie Jego wielkością, i cieszę się, że jestem taka maleńka, bo dlatego, że jestem mała, nosi mnie na ręku swym i trzyma mnie przy Sercu swoim (Dz. 779).

 

#73 2009-01-24 09:56:45

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

24 stycznia    Miłosierdzie Boże

Teraz daje mi Bóg poznanie całego ogromu swej miłości, jaką mnie kochał jeszcze przed wiekami, a ja Go zaczęłam kochać w czasie dopiero. Jego miłość była wielka, czysta
i bezinteresowna, a moja miłość ku Niemu jest z poznania Go. Im Go więcej poznaję, tym goręcej i mocniej kocham i czyn mój doskonalszy jest (Dz. 231).

 

#74 2009-01-25 11:21:26

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

25 stycznia    Miłosierdzie Boże

Nie mogę wyjść z podziwu, kiedy poznaję i doświadczam tej niepojętej miłości Boga, którą mnie Bóg miłuje. Kim jest Bóg – a kim ja? Dalej rozmyślać nie mogę. Miłość tylko rozumie to spotkanie i złączenie się tych dwóch duchów, to jest Bóg – Duch i dusza stworzenia.
Im Go więcej poznaję, tym całą mocą jestestwa swego tonę w Nim (Dz. 729).

 

#75 2009-01-26 12:50:05

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

26 stycznia    Miłosierdzie Boże

Są nieraz całe godziny, gdzie dusza moja jest pogrążona w zdumieniu, widząc Majestat nieskończony, a tak uniżający się do duszy mojej. Nieustanne jest wewnętrzne zdziwienie moje, że Pan najwyższy ma we mnie swoje upodobanie, a sam mi mówi o tym; a ja pogrążam się jeszcze więcej w swej nicości, bo wiem, czym jestem sama z siebie (Dz. 947).

 

#76 2009-01-27 10:50:28

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

27 stycznia    Miłosierdzie Boże

Jezu mój, siło moja, pokoju i odpocznienie moje, w Twych promieniach miłosierdzia kąpie się dusza moja codziennie, nie znam momentu w swym życiu, w którym bym nie doznawała miłosierdzia Twego, o Boże. Na nic nie liczę w całym życiu moim, jedno na nieskończone miłosierdzie, Panie, Twoje. Ono jest przewodnią życia mojego. Pełna jest dusza moja miłosierdzia Bożego (Dz. 697).

 

#77 2009-01-29 10:24:59

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

29 stycznia    Miłosierdzie Boże

Poznaję coraz lepiej, jak bardzo każda dusza potrzebuje miłosierdzia Bożego w całym życiu, ale szczególnie w śmierci godzinie (Dz. 1036).

 

#78 2009-01-30 09:33:30

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

30 stycznia    Miłosierdzie Boże

Za wszystko uwielbiaj, duszo moja, Pana i wysławiaj miłosierdzie Jego, bo dobroci Jego końca nie masz. Wszystko przeminie, a miłosierdziu Jego granicy ani końca nie masz; chociaż złość dojdzie do miary, w miłosierdziu miary nie masz (Dz. 423).

 

#79 2009-01-31 11:01:31

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

31 stycznia    Miłosierdzie Boże

Miłosierdzie Pańskie wysławiają dusze świętych w niebie, które doznały na sobie tego nieskończonego miłosierdzia. Co te dusze czynią w niebie – ja już tu zacznę na ziemi. Wysławiać będę Boga za Jego nieskończoną dobroć i starać się będę, aby inne dusze poznały i uwielbiały to niewysłowione i niepojęte miłosierdzie Boże (Dz. 753).

 

#80 2009-02-01 14:14:35

Promyczek dla Nieba:)

Gość

Re: Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

1 lutego    Wiara, nadzieja, miłość

Ujrzałam Pana Jezusa wystawionego w monstrancji; na miejscu monstrancji widziałam chwalebne oblicze Pana i powiedział mi Pan: Co ty widzisz w rzeczywistości,
dusze te widzą przez wiarę. O, jak bardzo Mi jest miła ich wielka wiara. Widzisz,
choć na pozór nie ma we mnie śladu życia, to jednak w rzeczywistości ono jest w całej pełni i to w każdej Hostii zawarte; jednak abym mógł działać w duszy, dusza musi mieć wiarę.
O, jak miła Mi jest żywa wiara (Dz. 1420).

 
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Myśli Św. s. M. Faustyny Kowalskiej na każdy dzień roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
naszepowolanie.pun.pl