"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2014-03-02 19:21:03

Rita

Gość

Re: Wielki Post

Idzie Wielki Post, brakuje mi inspiracji do jakiegoś postanowienia... Rezygnacja z alkoholu/słodyczy nie wchodzi w grę, bo trochę to by było za proste... A szkoda byłoby przepuścić taki czas przez palce, mam jeszcze kilka dni, może coś mnie jeszcze natchnie.

 

#22 2014-03-02 19:31:51

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Wielki Post

No ja rezygnuje ze słodyczy i mięsa i chciałam spróbować zacząć w tym czasie nowenne pompejańską, ale się jeszcze zastanawiam czy może jakiejś łatwiejszej modlitwy sobie nie wziąć dodatkowo, żeby podołać...

Offline

 

#23 2014-03-02 19:43:39

 kamisia

Użytkownik

Skąd: Kościerzyna
Zarejestrowany: 2013-07-24
Posty: 84
Punktów :   

Re: Wielki Post

Ja to chcę modlić się za dwie osoby, które wprowadzają strasznie złą atmosferę u mnie w pracy. Mam też nadzieję że ta modlitwa pomoże mi spoglądać na nich łagodnym i nieoceniającym okiem, może uda mi się ich zrozumieć. Zastanawiam się tylko jaka to powinna być modlitwa, ale myślę że Koronka do Bożego Miłosierdzia.


Pełnić wolę Pana!

Offline

 

#24 2014-03-02 19:51:08

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Wielki Post

ja chcę zrezygnować z kupowania jakiegoś jedzenia na mieście, co często mi się zdarza, ze względu na wielość czasu spędzanego poza domem, no i wykorzystać te pieniądze zaoszczędzone na jakieś lepsze cele... a oprócz tego, co dla mnie bardzo trudne, skupić się na sumiennym wykonywaniu swoich obowiązków związanych ze studiami (robienie notatek, przygotowywanie się na zajęcia itp)... wiem, że dla większości to takie oczywiste bardzo, ale ja ostatnio robiłam notatki na lekcjach i odrabiałam zadania domowe jeszcze w podstawówce, czyli jakieś 9 lat temu no, ale podobno świętość to wypełnianie codziennych obowiązków, więc trzeba się za siebie wziąć...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#25 2014-03-02 21:55:31

terestynkaa

Gość

Re: Wielki Post

Wirydiana, mam identyczne postanowienia

 

#26 2014-03-02 22:01:40

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Wielki Post

A ja własnie ograniczam slodycze, bo mam z nimi problem i widzę jak przez nie i prowadzony tryb życia zmienia się negatywnie moje cialo także ograniczenie słodyczy wcale nei jest ''proste''
także mniej słodyczy-więcej ruchu-więcej wychodzenia do ludzi (tak! wlaśnie tak!)-czas na KSM i scholę - sumienna nauka

Offline

 

#27 2014-03-02 23:06:57

Shikani

Anioł

Zarejestrowany: 2013-06-24
Posty: 96
Punktów :   

Re: Wielki Post

Ja mam takie małe postanowienie.. ale nie wiem jak to wyjdzie.. zapomnieć zupełnie o samej sobie.. i pozwolić żeby Chrystus działał jeszcze mocniej, oraz solidnie rozważać mękę pańską.

Offline

 

#28 2014-03-02 23:36:12

 weraikon

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-08-17
Posty: 1227
Punktów :   

Re: Wielki Post

ja się zastanawiam nad zamilknięciem  w ciągu tych 40 dni, już kiedyś mi się udało. więcej się modlić na różańcu. to narazie te dwie rzeczy.


„Dałem ci poznać całą twą nędzę, abyś cała oparła się na Mnie… Ile Mi zaufasz, tyle ci pomogę”.

Offline

 

#29 2014-03-03 07:37:48

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Wielki Post

a ja dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć jedzenie słodyczy czy innych fast foodów mam propozycję nie do odrzucenia.
Najpierw słowa Szymona Hołowni: (...) post nie ma sensu, jeśli nie łączy się też z modlitwą i jałmużną. Post bez modlitwy to dieta, modlitwa bez postu i bez jałmużny to psychologia, a jałmużna bez tamtych dwu to działalność charytatywna, a nie miłosierdzie.
Proponuję wszystkich, którzy chcą Wielki Post przeżyć prawdziwie, dając ofiarę z siebie i pomagając innym, aby odwiedzili stronę www.fundacjakasisi.pl tam można nie tylko ofiarować swoje pieniądze dla potrzebujących, kupując im jedzenie, zapewniając naukę, czy światło, ale również duchowo adoptować dziecko wspierając je modlitewnie, finansowo lub modlitewnie i finansowo.
Aby post był postem, a nie dietą, aby modlitwa była modlitwą, nie psychologią, aby jałmużna była miłosierdziem, a nie działalnością charytatywną

Ja osobiście w czasie Wlk.Postu chcę nie tyle coś ograniczać, jak robić więcej... więcej modlitwy, więcej pomocy innym, więcej miłosierdzia, więcej Boga niż mnie, we mnie
Jezu Ufam Tobie, no bo przecie nie sobie


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#30 2014-03-11 08:23:01

Rita

Gość

Re: Wielki Post

Natchnęło. I to porządnie.
Wbrew obiegowym opiniom ,,mniej" stawiam na ,,więcej", choć mój plan był trochę inny. Ale Boża argumentacja w zupełności mnie przekonała.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ambele.pl