"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2015-05-01 14:30:38

Beata:)

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-05-01
Posty: 2
Punktów :   

Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Mam pytanie czy jeśli osoba chora chce bardzo być siostrą zakonną to czy może złożyć śluby?
I czy może jak już stanie się siostrą zakonna mieszkać w swoim domu?

ksiądz ma święcenia, siostra zakonna - składa śluby

Ostatnio edytowany przez kamcia (2015-05-05 09:54:29)

Offline

 

#2 2015-05-02 17:05:21

A-psik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2015-02-24
Posty: 7
Punktów :   

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Szczerze? Myślę, że warto abyś to pytanie zadała konkretnemu Zgromadzeniu do którego chciałabyś wstąpić.
Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to: "nie", ale to byłoby włażenie w nie swoje kompetencje, więc "uderzaj" tam gdzie serce Cię woła i tam szukaj odpowiedzi na swoje pytanie


Uwiodłeś mnie Panie, a ja dałem się uwieść (Jr 20,7)

Offline

 

#3 2015-05-02 17:31:05

 Wirydiana

- moderator

7551960
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 321
Punktów :   

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Ja jestem pewna, że nie istnieje taka możliwość...

Offline

 

#4 2015-05-05 09:48:14

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Jedynie co, to instytut świecki, one tam przyjmują niewszytskich i każda osobno mieszka w swoim domu.
Zależy też, jaka to choroba, chodzi o to, żeby służyć, a nie być ciężarem.
A jeśli o zgromadzenie zakonne to tak jak Wirydiana jestem przekonana, że nie.
I tutaj mała uwaga, święcenia przyjmuje kapłan; siostra zakonna, składa śluby.

Ostatnio edytowany przez kamcia (2015-05-06 11:39:55)


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#5 2015-05-05 21:48:23

Berberys

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-04-13
Posty: 27
Punktów :   

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Wymagania są konkretne,  regulowane przez prawo kanoniczne oraz konstytucje i inne reguły poszczególnych wspólnot. Trzeba być stosunkowo samodzielnym, utrzymać się samemu, być zdolnym do podjęcia konkretnych zdań oraz konkretnego rytmu formacji itp. 

Niemniej trudno się wypowiadać ogólnie, sytuacja zdrowotna (i nie tylko zdrowotna) każdej osoby jest inna, wymaga rozważenia w konkretnej wspólnocie. 

Owszem, spora część członków instytutów świeckich mieszka we własnym domu, ale nie jest to reguła stuprocentowa. Znowu zależy to od zasad wspólnoty,  danego instytutu.

Offline

 

#6 2015-05-06 11:41:57

 kamcia

Mistrzyni Nowicjatu

28860759
Call me!
Zarejestrowany: 2012-02-16
Posty: 1919
Punktów :   14 

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

posty odbiegły od tematu. Każda wspólnota ma swoje zasady


Nie umiem dziękować Ci Panie, Bo małe są moje słowa. Zechciej przyjąć moje milczenie, I naucz mnie życiem dziękować.

https://www.facebook.com/ForumFurta

Offline

 

#7 2015-05-06 18:24:56

 Hebronka

Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?

Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 321

Re: Pytanie dotyczące powołania zakonnego osób chorych.

Kamcia, wyluzuj z tym pisaniem na czerwono, jak odbiegły od tematu? Berberys pokazuje możliwości obejścia pewnych wymagań, wg mnie wszystko jest na temat.


A na temat dodam żeby nie było wg Kamci off-topicu: w jednym ze znanych mi zgromadzeń jest postulantka, która słyszy tylko w 30% z powodu leku, jaki zażywała w dzieciństwie. Także nazwij konkretnie swoją chorobę, niczego nie zatajając i uderzaj do zgromadzenia, które Cię interesuje PAMIĘTAJĄC, że, jak dziewczyny napisały: siostry w zgromadzeniach mieszkają WE WSPÓLNOCIE (dlatego radzę też poszukać albo wspólnot świeckich, jak L'Arche, albo może dziewice konsekrowane?) Jeśli jednak czujesz powołanie ZAKONNE, to... Każda sprawa na pewno wymaga indywidualnego rozpatrzenia, a dziewczyny na razie piszą tylko że NIE MOŻNA mieszkać w swoim domu (i mają rację), a nie podają konkretnych dokumentów. A może Twoja sytuacja tego nie wymaga jednak?
Trzymam kciuki


*edit: nie wymaga tego - czyli mieszkania w swoim domu, żeby było jasne

Ostatnio edytowany przez Hebronka (2015-05-06 18:25:50)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz HĂŠbergement Witzenhausen Noclegi Ukraina Noclegi Gujana Francuska