"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#1 2014-01-21 23:28:31

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Ja osobiście bardzo tęsknie za Mszą świętą.. <3
Chrystus, nasz Odkupiciel i Arcykapłan, kontynuuje w swoim Kościele, z Kościołem i przez Kościół dzieło naszego odkupienia. Uczestnictwo w Mszy świętej pozwala w najpełniejszy sposób przybliżyć się do Jezusa, a także wejść w życie samego Boga, doświadczenie miłości, którą On pragnie się dzielić.
Pozostawiony nam przez Jezusa "pokarm na życie wieczne", to sam Jezus Chrystus, który za każdym razem, podczas Mszy świętej ofiarowuje się za nas.
Dlatego staram się, aby zawsze przystępować do tego sakramentu, bo dzięki niemu jednoczę się z Panem i Jego Kościołem. Sakrament ten, umacnia w miłości, oczyszcza z grzechów powszednich i chroni od przyszłych grzechów śmiertelnych. To właśnie ten sakrament budzi pragnienie dobrego postępowania, pragnienie osiągnięcia świętości i życia wiecznego.

Pokój i dobro

za: http://parafialesna.diecezja.legnica.pl … t-liturgia
http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1368

Proszę o podawanie źródeł! Rita

Ostatnio edytowany przez Rita (2014-06-21 09:40:36)

Offline

 

#2 2014-01-21 23:39:39

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

ja też bardzo tęsknię... jak jest dzień kiedy nie mogę iść, np. jak byłam ostatnio w szpitalu i nie miałam takiej możliwości, to jest to dla mnie trudne... ale wtedy pomaga duchowa Komunia, chociaż trochę zaspokaja pragnienie... ale najbardziej niesamowite jest dla mnie gdy tak jak dzisiaj miałam rano iść na Eucharystię, ale zaspałam, a potem miałam zajęcia do 18,45, a ostatnia Msza Święta w mieście jest o 19,00 i żeby na nią dojechać potrzebuję ok. pół godziny... i myślałam sobie, że to takie smutne, że nie będę mogła przyjąć dzisiaj Chrystusa do swojego serca, ale oddałam to Jemu, powiedziałam Mu, że Mu ufam i wiem, że jeśli będzie tego chciał to coś wymyśli... i rzeczywiście, skrócił mi zajęcia, sprawił, że tramwaj przyjechał natychmiast, jechał szybciej niż zwykle i w rezultacie 5 minut przed czasem byłam już w Kościele... to takie niesamowite jak On potrafi wypełniać to pragnienie...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#3 2014-01-21 23:44:29

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

to niesamowite, jakie On ma sposoby.. jak to mawiała M. Magdalena Damen: "Bóg jest Dobry, tak bardzo Dobry, On się zatroszczy"- i z tym jak najbardziej się zgadzam.

Offline

 

#4 2014-01-22 12:54:35

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Tak! Ja też już nieraz baardzo tęskniłam za Eucharystią, a gdy już się jej doczekałam, to czułam, jakby spełniło się moje największe marzenie..


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#5 2014-01-22 18:26:05

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

To jest niesamowite uczucie..
przyjmując komunię św. zawsze czuję tak bliską obecność Pana przy mnie, Jego wielką miłość... jestem wtedy tak szczęśliwa, że zawsze łzy napływają mi do oczu.. On jest taki kochany <3

Ostatnio edytowany przez Katrine20.05 (2014-01-22 18:27:05)

Offline

 

#6 2014-01-22 19:32:01

 hiacynta

Oazowiczka z powołaniem zakonnym..?

48250746
Zarejestrowany: 2013-08-04
Posty: 79
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

I to jest dla mnie największym dowodem na istnienie Boga i moim wewnętrznym nawróceniem na nowo.. przyjmowania Boga do serca nie da się porównać z niczym innym, bo nic Mu się nie równa..


''Powierz Panu swą drogę i zaufaj Mu; On Sam będzie działał!'' Ps37,5

''Wszystkie Dzieła Boże dokonują się powoli i w bólu, ale potem są tym trwalsze i owocują tym wspanialej'' M.Teresa Gerhardinger- założycielka SSND

Offline

 

#7 2014-01-22 21:53:33

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

oj tak.. to prawda..

Offline

 

#8 2014-01-22 22:27:31

 Boża owieczka

Florystka

Zarejestrowany: 2010-07-12
Posty: 390
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Heh to teraz nie wiem czy ze mną może coś nie tak? Bo ja, żeby za Mszą tęsknić musiałabym chodzić na nią raz do roku. No bo nie rozumiem, jak można tęsknić, za czymś czy za kimś, Kimś? kogo można mieć na co dzień?

Ostatnio edytowany przez kamcia (2014-01-23 09:14:05)

Offline

 

#9 2014-01-22 22:36:48

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Boża Owieczko.. na pewno jest wszystko ok
Ja jednak tęsknię za Mszą św. bo nie mogę uczestniczyć w niej na co dzień.. tak samo z przyjęciem komunii św.

Offline

 

#10 2014-01-22 22:43:23

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

tak, można Boga mieć na codzień, On jest non stop, nie ma momentu bez Niego... ale cokolwiek byśmy robili na ziemi, nie możemy zjednoczyć się z Nim całkowicie, to zawsze będzie tylko namiastka... a kiedy człowiek kogoś bardzo kocha, to pragnie całą sobą, by być z nim jednością. Wydaje mi się że to tak, jak kobieta kocha mężczyznę i nie wystarcza jej, że rozmawiają codziennie przez telefon, chciałaby być na wyłączność jego i żeby on był jej, by był jej mężem, by żyli ze sobą, wypełniali swoją codzienność... I nasze życie z Bogiem tutaj też jest takimi rozmowami telefonicznymi i ja mogę rozmawiać z Nim non stop, wciąż o Nim myśleć, być cała napełniona Jego obecnością, ale to wciąż rodzi głód, to wciąż jest za mało... I tak naprawdę tym pragnieniem, które wypełnia serce jest Niebo, jest bycie z Nim całkowicie, bez kompromisów... ale póki się tego nie da, to namiastką tego jest właśnie zjednoczenie z Nim w Eucharystii, dlatego to pragnienie Mszy Świętej jest takie wielkie...


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#11 2014-01-22 22:50:36

 Katrine20.05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-01-20
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

dokładnie tak.. zgodzę się z tym.. to jest ciągłe pragnienie, którego nie da się zaspokoić..

____________________________________
"Patrzysz na mnie, takim wzrokiem, że z tego wszystkiego,aż płakać mi się chce.. "
"Zakochaj się w Panu i pozwól by prowadził cię, choć czasami trudna droga ty nie zniechęcaj się... "

Offline

 

#12 2015-05-19 22:21:07

 Kartka

Wsp.Przymierza im bl. Bolesławy Lament / Florystka/

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2013-01-05
Posty: 40
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

choć w trakcie mszy zauwazam ostatnio ..ze mam spore rozproszenia i walkę duchową to staram sie to powierzać ... i być mimo wszystko..
tak tęsknię ..

Offline

 

#13 2015-09-05 23:01:52

Kasia K

Administrator

4576923
Skąd: Witnica
Zarejestrowany: 2009-02-07
Posty: 2027
Punktów :   14 

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Staram się być na Eucharystii codziennie ale kiedy nie mogę być to również tęsknię. Gdy byłam w Hiszpanii szłyśmy na Mszę św. hiszpańską, nie w każdą niedzielę była (chyba że w innych godzinach, o których nie wiedziałyśmy), wtedy wracałyśmy spod kościoła z taką tęsknotą...


Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.

Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje! (30.05.2010)             
mój blog- zapraszam:  http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

Offline

 

#14 2015-09-08 11:05:22

ministrantka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 59
Punktów :   

Re: A wy, tęsknicie za Mszą Świętą?

Pewnie, że tęsknię! Nieraz nie planuję iść na Mszę, ale pod wieczór jakoś tak zerkam na zegarek, widzę, że zdążę i zaraz pędzę na spotkanie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Innkvartering Polańczyk