"Furta"

Ogłoszenie


Jest to forum powołaniowe, którego celem jest wspólne dążenie do Pana Boga, szukanie Go, odkrywanie swego powołania..., a więc modlimy się za siebie :)

1.Używamy tylko jednego konta i nie tworzymy podobnych nicków ani avatarów.
2.Dbamy o język na forum. Nie używamy wulgaryzmów.
3.Szanujemy się wzajemnie. Nie obrażamy, nie oczerniamy, nie wyśmiewamy innych forumowiczów.
4.Używamy ogólnie przyjętych zasad kultury.
5.Wszelkie naruszenia regulaminu czy jakieś zaistniałe konflikty powinny być zgłoszone administracji.
6 Nie piszemy krótkich postów typu: "ok.", "acha", "super" itd.
7.Nie tworzymy nowych wątków, jeśli taki temat już istnieje, szukamy.
8.Kolor czerwony jest przeznaczony tylko dla administratorów i moderatorów forum.
9.Jeśli wklejamy coś z jakiegoś źródła, wklejamy też link lub piszemy skąd to wzięliśmy, żeby nie naruszać praw autorskich.
10. Dbamy o porządek na forum. Staramy się nie pisać posta pod postem, używamy funkcji "edytuj", wyjątkiem może być odświeżenie tematu.
11. W związku z przeprowadzanymi na forum porządkami, przynajmniej raz na rok trzeba napisać chociaż jeden post. Osoby nieaktywne będą usuwane z forum.

Rangi na forum są jedynie symboliczne, nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

#21 2013-04-03 21:14:03

karmolcia

Gość

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

Czekanie też jest potrzebne nie tylko jak pisała Rozważająca do nauki prostych rzeczy typu gotowanie, ale też do wzrostu duchowego. Pan rozlewa w tym czasie wiele łask i uzdrawia... Nieraz przez trudności i ból... Ale nigdy nie zabiera powołania. On je umacnia i ugruntowuje osobę w decyzji, pomaga uporać się z wieloma sprawami.

 

#22 2013-04-04 11:06:22

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

I ja się wypowiem...

Czy w wieku 17 lat, możemy mówić o dojrzałości nastolatki ? Tej dojrzałości owszem, ale nie życiowej... Nie zapominajmy że wiele dziewczyn w tym okresie nadal mieszka z rodzicami, zależne od rodziców... Kwestia życia zakonnego, w pełni odpowiedzialnego ... - no ja tego nie widzę...
Decyzja wstąpienia nie jest decyzją " na okres..." - zakłada się, iż to decyzja na całe życie...

Gdybyście wiedzieli jak ja chciałam w wieku 16lat iść do zakonu. Prawie z domu uciekłam, że tato nie chciał mi zgody podpisać... I dobrze zrobił. Potem przeszłam wielki katolicku bunt ! Przecież Boga nie ma... ech... po prostu głupia wtedy byłam... Pamiętam, pojechałam wtedy do Taize, poznałam pewnego Bernardyna i jak się okazało, warto poczekać... Odczekałam ponad pięć lat, powołanie może nie koniecznie minęło, ale mieniło się...
Wiem, ze warto poczekać. Jak myślicie dlaczego zakony kładą coraz większy nacisk na to, by wstępować po studiach ? No właśnie... dojrzałość...


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#23 2013-04-04 12:52:49

 siostrzyczka

Użytkownik

9926180
Skąd: Lubin/Wrocław
Zarejestrowany: 2008-10-04
Posty: 883
Punktów :   18 

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

ja wstąpiłam w wieku 19 lat, choć pragnęłam tego niezmiennie od 13 roku życia... byłam w Zgromadzeniu 7 miesięcy, po czym musiałam ze względów zdrowotnych przerwać formację. Dzisiaj mam 21 lat i przede mną jeszcze minimum 2 lata czekania (taka jest decyzja s.Inspektorki)... czyli zanim będę mogła wstąpić minie minimum 10 lat czekania, a jak sobie przeliczyłam, to do ślubów wieczystych tego czekania będzie minimum 20 lat... Te liczby są przerażające... Kiedy ja sama na nie patrzę, wydaje mi się to niemożliwe żebym dotrwała... A jednak, minęło już 7 i pół roku i wiem, że ten czas jest czymś więcej niż pustym czekaniem... Jest czasem dojrzewania, oczyszczania, odkrywania najgłębszych motywacji, utwierdzania się w wierności... I przede wszystkim okazją do pogłębiania miłości do Tego, dla którego teraz czekam, dla którego kiedyś mam nadzieję znajdę się znów w Zgromadzeniu... Choć jest to baaaaaaaaaaardzo trudne, to przynosi wielkie owoce, które wymagają po prostu czasu, bo choćby włożyć w to maksimum pracy, to nie da się tego przerobić w sobie przez rok... Zresztą... jak mówił św.Jan Bosko "cnotą świętych nie jest cierpienie, ale cierpliwość"... Więc ćwiczmy się w cierpliwości


"Jakże jest ważne zdać sobie sprawę,
że miłość, aby była prawdziwa, musi boleć..."
                                               Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#24 2013-04-04 14:45:05

 Me@

"Podróż na wschód..."

Zarejestrowany: 2009-08-28
Posty: 143
Punktów :   

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

Siostrzyczka, jesteś moim mistrzem
Ale fakt.. pamiętacie napis z zegara w Wadowicach ? Czym że jest wobec wieczności rok, dwa czy pięć... ?


" Postaw , Panie, straż przy moich ustach
I wartę przy bramie warg moich.
Nie skłaniaj mego serca do złego słowa "

Offline

 

#25 2013-04-04 15:03:53

karmolcia

Gość

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

dziewczyny dziękuję Wam Pan Bóg mi przez Was wyjaśnił moje targania sprzed kilku miesięcy.

 

#26 2013-04-04 23:14:48

terestynkaa

Gość

Re: Czy w wieki 17 lat można do zakonu ?

Me@ świetny ten napis z zegara

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl klubcsr.pl ciekawski24.pl